Geoblog.pl    PaulaDziasko    Podróże    Podróż i wolontariat w Azji    Czas sie zatrzymal

Czas sie zatrzymal

Laos
Laos, Paksé

Nie wiem, czy jest niedziela, czy piatek i dobrze mi z tym. Laotanski styl zycia jakos wszedl mi chyba w nawyk, wszystko tu jest wolniejsze.
Zwiedzalam na motorze Wat Phu- ruiny z okresu Angkoru- nie mozna ich porownywac z Kambodza, ale warte sa zobaczenia.
Bylam na wycieczce wkolo Pakse- ta jednak okazala sie srednio ciekawa, ale odwiedzilismy interesujace miejsce- wioskie plemienia, ktore nie wyznaje buddyzmu- za to wierzy w zle i dobre duchy- skladajac im ofiary ze zwierzat. Brzmi to nieprawdopodobnie, Zasypalismy przewodnika pytaniami i wciaz trudno nam to wszystko zrozumiec. Inny swiat tak blisko...

Wracajac piaskowa droga, musielismy troche pokopac lopata- ktos akurat na pol drogi wysypal ciezarowke piasku- przy tym zostalismy poczestowani LaoLao- alkoholem (pan nawet podpalij, zeby pokazac nam jakie to mocne) pitym tu rownie czesto jak BeerLao

Spanie w Pakse: 30tys Kipow- dorm w Nangnoi GH (bardzo polecam- przemili wlasciciele)
wyciecz calodniowa- 180tys (srednia)
jedzienie- okolo 2usd (drozej niz w Wietnamie)
Wstep do Wat- 45tys

BoRa
BoRa - 2012-03-27 22:33
Jeśli piątek miesza się z niedzielą to znak, że jesteś cudownie zrelaksowana. Tylko pozazdrościć.
pozdrawiam,
BoRa

zula - 2012-03-28 11:02
Dobrze ,że bywają dni odpoczynku. Cudowne uczucie więc niech trwa choć czas podróży także kiedyś się kończy :( ...
pozdrawiam ze słonecznej i ciepłej- dzisiaj Bydgoszczy !!!

Zasoby: 65 wpisów65 125 komentarzy125 266 zdjęć266 0 plików multimedialnych0

23.11.2011 - 22.11.2012